Kullanım Koşulları

Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları

Güncellenme Tarihi: 20.02.2017

İşbu üyelik sözleşmesi Çift Geyik Karaca Giyim ve Sanayi Tic. A.Ş. (“Çift Geyik Karaca”) ve bağlı iştirakleri www.karaca.com.tr (“karaca.com.tr”) web sitesinin kullanımına ilişkin şartları ve kuralları belirlemek amacıyla hazırlanmıştır. Kullanıcılar ve üyeler, karaca.com.tr’nin tüm uygulama ve hizmetlerinden yararlanmak için aşağıda belirtilen şartları ve bu şartların bağlayıcılığını kabul eder.

Bu şartlardan herhangi birinin size uygun olmadığını düşünüyorsanız lütfen karaca.com.tr’yi kullanmayınız. karaca.com.tr’yi kullanarak aşağıda belirtilen “Genel Kullanım Koşullarını” ve üyelik formunu doldurarak aşağıda belirtilen “Üyelik Sözleşmesini” bütünüyle kabul etmiş sayılırsınız.

karaca.com.tr, internet üzerinden tüm kullanıcılara açık bir sitedir. Bunun yanında sistemde alışveriş yapmak ve diğer avantajlardan yararlanabilmek için üye olunması zorunludur. Aşağıda site genel kullanım koşulları ve üyelik sözleşmesi bilgileri yer almaktadır:

GENEL KULLANIM KOŞULLARI

 • Çift Geyik Karaca Giyim ve San. Tic. A.Ş. gerekli gördüğü anlarda ve önceden haber vermeksizin sitede değişiklik yapma, düzeltme ve sitenin tamamının ya da belirli bir kısmının yayınını durdurma haklarına sahiptir.
 • Sitenin sağladığı bilgi, ürün, hizmet, sloganlar, ikonlar, iş metodu,  markalar ve yazılımların hiçbiri önceden izin almaksızın ve kaynak gösterilmeden değiştirilemez, aktarılamaz, devredilemez, çoğaltılamaz, teşhir edilemez, bastırılamaz,  pazarlanamaz, bunlardan türetilmiş çalışmalar yapılamaz ve ileride kullanım amaçlı saklanamaz. karaca.com.tr içeriğinin tamamı, Çift Geyik Karaca Giyim ve San Tic. A.Ş.’nin fikri ve sınai mülkiyetinde yasal koruma altındadır.
 • Çift Geyik Karaca tarafından karaca.com.tr sitesinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla yasal mevzuat çerçevesinde (Gizlilik Şartları’na bağlı kalınarak) siteye erişim için kullanılan IP, internet servis sağlayıcı bilgisi, sitenin kullanımının gerçekleştiği tarih ve zaman bilgisi, site içerisindeyken gezinilen sayfalar, siteye bağlanılmasını sağlayan web sitesinin internet adresi ve benzeri bilgiler toplanabilir.
 • Kullanıcı veya üye bilgileri, ancak resmi makamlarca bu bilgilerin talep edilmesi halinde yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.
 • Sitedeki ürün görsel ve içerik bilgilerinde hatalar söz konusu olabilir. Bu tür durumlarda Çift Geyik Karaca yasal mevzuatlar ve kullanım şartlarına uyarak düzeltme hakkına, iptal ve değişiklik yapma haklarına sahiptir.

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Üyelik

 • Üye, karaca.com.tr’ ye üye olurken verdiği bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, bilgilerin aykırılığı (hatalı, eksik vb.) halinde karaca.com.tr’nin uğrayacağı zararları tanzim edeceğini taahhüt ve beyan eder.
 • Üyelerin belirledikleri ya da kullanımlarına verilen şifre gibi kullanıcıya ait özel bilgilerinin kullanım haklarının, üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşılması hallerinde ya da şifrenin kötü amaçlı kullanım durumlarında sorumluluk üyeye aittir. Aynı hususlar üyenin bir başkasına ya da kuruma ait üyelik bilgilerinin ve kişisel bilgilerinin izinsiz kullanım halleri için de geçerlidir. karaca.com.tr, hiçbir durumda üyelerinden üyelik şifre talebinde bulunmamaktadır.
 • Kayıt esnasında vermiş olduğu e-mail adresi sadece üyenin kullanımına özeldir ve birden fazla üyelik için kullanımı söz konusu değildir.
 • Bu sözleşmede yer alan yükümlülüklere veya karaca.com.tr’de yer alan genel kurallara uyulmaması halinde Çift Geyik Karaca tarafından geçici ya da sürekli olarak karaca.com.tr üyeliğinin engellenmesi ve iptali mümkündür.
 • Üye olurken verilen tüm bilgilere sadece üyeler ulaşabilir ve bu bilgileri sadece yine üyeler değiştirebilir. Üye bilgilerini kullanırken güvenli hareket edildiği sürece bu bilgilere başka bir kişi ya da kurum tarafından erişim mümkün değildir.

İletişim, Pazarlama ve Kişisel Bilgilerin Kullanım İzni

 • karaca.com.tr’ye üye olan kişi, yürürlükte olan uygulamalar kapsamında Çift Geyik Karaca veya belirlediği iş ortakları tarafından kendisine ürün ve hizmet tanıtımları, reklamlar, kampanyalar, günün fırsatları, iletişim faaliyetleri, güncel site bildirimleri, anket uygulamaları ve benzeri hizmetlerin sunulmasına izin verdiğini kabul ve beyan eder. 
 • karaca.com.tr kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sağlamak, ürün ve hizmet kalitesini geliştirmek, içerik bilgisini zenginleştirmek, tedarik, site kullanımını kolaylaştırmak amacıyla site, pazarlama faaliyetleri, ürün/hizmet ücret-masraf tahsilatları, üye-kart uygulamaları, kullanıcıların özel tercih ve ilgi alanlarına yönelik çalışmalar için üyelerinin kişisel bilgilerini kullanabilir. Önceliği, üyelerinin istediği özellik ve içeriklerde hizmet ayrıcalığını sağlamaktır.
 • Üye aksini belirtmediği müddetçe Çift Geyik Karaca bünyesinde olan tüm şirketlerin kendisi ile internet, telefon, SMS, mektup ve buna benzer iletişim kanalları kullanarak irtibata geçmesine izin verdiğini beyan ve kabul eder.
 • Üye, kendisine ait bilgilerin kullanılması, arşivlenmesi, toplanılması ve kendisine erişilmesi nedenleriyle, doğrudan ve dolaylı olarak maddi ve manevi bir zarara uğradığı konusunda herhangi bir talepte bulunmayacağını beyan ve kabul eder.
 • Üye, E-bülten/SMS/MMS bildirimlerini almak istemiyorsa, e-bülten/SMS/MMS üyeliğini pasif hale getirmesi yeterli olacaktır. Daha sonraki süreçlerde yine e-bülten/SMS/MMS bildirimlerini almak istediği durumlarda aktif hale getirme hakkı saklı tutulmaktadır. Üye, konuyla ilgili taleplerini, Müşteri Hizmetleri bölümüyle veya sitedeki iletişim formu aracılığı ile iletebilir.

Alışveriş, Ödeme ve Sevkiyat

 • Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmezse, satıcı ürün teslim yükümlülüğünü taşımaz.
 • 18 (On sekiz) yaşından küçük kişiler, karaca.com.tr’den ürün alımını hiçbir şekilde gerçekleştiremez. Mevcut ürün çocuklara yönelik olsa bile; ürün alımını 18 yaşından büyük bir yetişkinin gerçekleştirmesi gerekmektedir.
 • karaca.com.tr üzerinden alınan ürün karşılığında kredi kartıyla ödemenin gerçekleştirilebilmesi için; üye, kredi kartı sahibinin ad-soyad bilgilerinin, kredi kartı numarasının, kredi kartının son kullanma tarihinin, güvenlik kodunun (CVV2) ve benzer bilgilerin bankalarla paylaşımının gerekliliğini kabul etmiş sayılır.
 • karaca.com.tr üzerinden gerçekleştirecek her alışveriş için siparişe özel “Ön Bilgilendirme Formu” ve “Mesafeli Satış Sözleşmesi” geçerlidir. Ödeme ve sipariş süreci ile ilgili güncel detaylar bu form ve sözleşmede ifade edilmektedir.
 • Siparişi verilen ürün/ürünlerin,  30 (otuz)  günlük yasal süreci aşmamak koşuluyla alıcının ikamet adresinin uzaklığına göre kişi/kuruluşa teslimi gerçekleşir.
 • Siparişi verilen ürün, alıcı dışında başka bir kişi/kuruma teslim edileceği hallerde kişi/kurum tarafından kabul edilmezse sorumluluk kesinlikle karaca.com.tr’ye ait olmaz.
 • karaca.com.tr satışları stoklar ile sınırlıdır. Stoğu bulunmayan ürün/ürünleri karaca.com.tr iptal edebilir, teslimatını yapmayabilir ve ürün tutarını üyenin hesabına iade edebilir. Ürünlerin sanal mağazada teşhiri mutlaka stoklarda olduğu anlamına gelmez. Bazı ürünlerse mağazalarda bulunmayıp sadece sitede bulunabilir.
 • 14 (ondört) günlük süreç dahilinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin tüketicinin cayma hakkından yararlanabileceğini taahhüt eder. Cayma hakkından tüketicinin yararlanabilmesi için; ürünün kullanılmamış olması ve fatura ibrazıyla karaca.com.tr’ye yazılı, e-mail ve telefon seçeneklerinden biriyle bildirimde bulunulması şarttır.
 • Çift Geyik Karaca mağazada bulunan ürünlerle sanal mağazada bulunan ürünler arasındaki fiyat farklılıklarından sorumlu değildir.
 • karaca.com.tr müşterinin ekranda gördüğü renk ile üründeki renk arasında doğabilecek farklılıklardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Üyenin kullanımında etken olan bilgisayar çözünürlüğü ve buna benzer faktörler bu renk farklılığının oluşmasına neden olabilmektedir.
 • Sitenin kullanıcıya özel olarak sağladığı indirim/promosyon kuponu, hediye çeki ve buna benzer ayrıcalıklar hiçbir biçimde üçüncü şahısların kullanımı amaçlı satılamaz, takas edilemez ve devredilemez.

Karacard

 • Karacard sadakat programı üzerinden kazanılmış puanlar karaca.com.tr üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılamaz.
 • karaca.com.tr üzerinden yapılan alışverişlerde Karacard promosyonları geçerli değildir ve para puan kazanımı gerçekleşmez.

Üyelik İletişim Bilgileri ve Yazışmaların Saklanması

 • karaca.com.tr ile yapılan yazışmaların yedeğinin alınmasının sorumluluğu üyelere aittir.Yazışmaların; kaybolması, silinmesi ya da hasar görmesinden Çift Geyik Karaca sorumlu tutulamaz.
 • Üyelik iptalini gerçekleştiren kullanıcı, gerçekleştirdiği işlemin geri dönüşünün olmadığını kabul eder. Üyenin kendi rızasıyla sonlandırılan üyelik hesabına ait her türlü bilgiyi karaca.com.tr silip silmemek konusunda serbesttir. Silinen kayıtlarla alakalı olarak üye,  hak ve tazminat talebinde bulunamaz.
 • Üyenin karaca.com.tr üzerinden bildirdiği e-mail adresi, sözleşmeyle alakalı her türlü bildirim için yasal iletişim adresinin isteneceği e-mail adresi olarak kabul edilir. Üyeler güncellenen e-mail adreslerini sistem üzerinden bildirmedikçe, e-mail üzerinden yapılacak yazışmaların geçerli olduğunu ve kendilerine yapıldığını kabul eder.
 • karaca.com.tr’nin kayıtlı e-mail adresi üzerinden yapacağı her türlü bildirimin, e-mail adresine Çift Geyik Karaca tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilecektir.

Sözleşme Süresi ve Değişiklik ve Uyuşmazlıkların Çözümü

 • Üye, kayıt formu doldurduktan ve şifre aldıktan sonra taraflar arasında bu üyelik sözleşmesi süresiz olarak yürürlüğe girer.
 • karaca.com.tr’nin kullanım koşullarını gözden geçirme ve değişiklik yapma hakkı her zaman için saklıdır. Güncel sözleşmenin gözden geçirilme tarihi sayfadan rahatlıkla görülebilir.
 • Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.